Bolest na hrudníku pohledem kardiologa a pneumologa

Autor: MUDr. Ondřej Kudela, MUDr. Martin Sluka Garant: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D. Akreditace:  ČLK: 59867 (4 kredity) Datum publikace: 20. 02. 2019 Datum kontroly aktuálnosti: 17. 02. 2020

MUDr. Martin Sluka

Narozen v roce 1969. Po promoci na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 1993 nastoupil na interní oddělení nemocnice v Prostějově. Po složení I. atestace z vnitřního lékařství v roce 1996 se specializoval na kardiologii, pro kterou se nadchl již v průběhu studia na lékařské fakultě. V roce 2000 složil úspěšně atestaci z kardiologie a po zahájení provozu koronární angiolinky na I. interní klinice FN Olomouc od roku 2001 pracoval na tomto pracovišti. V roce 2002 obdržel licenci z intervenční kardiologie, které se věnuje doposud. Po celou dobu je členem týmu intervenční kardiologie I. interní kliniky – kardiologické FN Olomouc, s výjimkou let 2011–2014, kdy 3,5 roku působil ve Velké Británii. Po svém návratu v červnu 2014 se stal vedoucím lékařem oddělení intervenční kardiologie na I. interní klinice – kardiologické FN Olomouc. Kromě aktivní účasti na mnoha odborných kongresech a seminářích v České republice přednášel i na mezinárodních kongresech na Slovensku, v Itálii, ve Velké Británii, v USA, Polsku a Rumunsku.

MUDr. Ondřej Kudela

Narozen v roce 1980 v Trutnově. Všeobecné lékařství studoval na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po ukončení studia pracoval 4 roky na interním oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově, kde se také rozhodl dále se věnovat pneumologii. Od roku 2011 doposud pracuje na Plicní klinice FN Hradec Králové. Jeho profesními zájmy jsou především nemoci s bronchiální obstrukcí, neinvazivní ventilační léčba, ultrazvuk hrudníku a bronchoskopie. Volný čas věnuje nejraději rodině a sportu.

Mohlo by vás zajímat:

Onemocnění respiračního systému Idiopatická plicní fibróza - 1. část
Onemocnění respiračního systému Fenotyp překryvu CHOPN a asthma bronchiale
Onemocnění respiračního systému Biologická léčba astmatu
Onemocnění respiračního systému Vyznáte se ve světě spirometrie?
Vstoupit

Kde nás najdete

Zůstaňme v kontaktu!

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01
Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň